streda, septembra 13, 2006

No Comment, alebo svet je zvrátený

Dobrý večer všetci,

myslel som si, že Vám dnes napíšem, ako to vyzerá v kanadských školách, aká bola včerajšia party a pod. Naopak, dnešným dňom otriasli ním dve nepríjemné udalosti, teda tá prvá otriasla mojím počítačom, ktorý sa zrútil tak z 1m na kachličky (stále žije :)), ale tá druhá udalosť, tá ma už naozaj dostala. Záverom dnešného dňa mi je teda skôr na zvracanie a vonkoncom mi nie je do smiechu. Viete, sú veci, o ktorých keď počujete a nijako sa Vás nedotýkajú a ešte k tomu sa aj odohrávajú ďaleko, tak s Vami veľmi nepohnú. Prinajhoršom si potvrdite názor na zvrátenosť tohto sveta a pokračujete. Čo ale, keď sa podobná zvrátenosť udeje na druhom konci mesta?

Dnes sa v Montreali strieľalo. 25 ročný muž si z neznámych príčin vybral Dawson College s približne 10 000 registrovanými žiakmi vo veku 16-19 rokov. Vošiel do budovy a začal páliť na všetko čo sa pohlo. Výsledkom je jedno mŕtve dievča a okolo 19 zranených, z toho 8 v kritickom stave.

"Montreal General Hospital chief of clinical operations Ann Lynch said eight patients from the school were in critical condition, with six requiring surgery."

"The nature of the injuries are all gunshot wounds to the abdomen, to the chest, one head injury and also several to the limbs, peripheral limbs, arms and legs," said Lynch.

"They saw a suspect shooting inside the walls of Dawson," Delorme told a news conference. "So the first policeman took charge of the situation, and shot in the direction of the suspect, and the suspect died."

Ďalšim klincom celého diania na Dawson College je nasledujúca veta: 'I thought this was fake'. Študenti údajne už skôr upozorňovali na muža pohybujúceho sa so zbraňou po škole a strieľajúceho do vzduchu. Spomínaná veta je reakcia riaditeľa, ktorý si myslel, že je to spôsob, ako sa uliať zo školy. Nesnažím sa obviniť riaditeľa, ani mu nič nevičítam ... ale je to normálne? 25 ročný muž sa prechádza medzi žiakmi strednej školy už naobed a občas si vystrelí ... až nakoniec sa postaví pred školský bufet a začne páliť ...

"
Eyewitnesses say they saw a tall skinny man, wearing a black trench coat and sporting a Mohawk haircut, walk into the cafeteria carrying a large gun. He apparently fired several shots."

"I thought this was fake, and it was just an excuse to get out of class," he told CBC Newsworld. "I did run away as soon as I did see that it was real."
His voice shaking, he added, "It was the most scary thing that has ever happened to me."

Nechcem povedať, že to čo sa stalo, sa ma bezprostredne dotklo, ja som zaregistroval len zopár záberov na obrazovke v univerzitnej knižnici, zvýšený počet sirén v meste a policajný vrtulník hliadkujúci asi tri hodiny nad mestom. Chcem len poukázať na to, že "sú medzi nami", a že keď sa niečo takéto udeje pár kilometrov od miesta, kam chodíte hrávať volejbal, pár ulíc od bydliska Vášho kamaráta a pár minút od najväčšieho campusu vašej univerzity, tak Vám prestane byť všetko jedno a začnete si pozornejšie všímať Vášho suseda.

Fotky z miesta činu.
Podrobné info s množstvom odkazov.
Iný montrealský masaker.
Zoznam podobných prípadov po celom svete.

Verím, že najbližšie prinesiem úsmevnejšiu tému. Čaffte.

Žiadne komentáre: